Stanice na úpravu vody. Výborná voda na pitie a varenie.

Ste spokojný s kvalitou vody vo vašom dome? Vytvára sa vám v čajníku, na batériách vodný kameň? Toto sú príznaky, že máte doma tvrdú vodu. Vodu pijeme, umývame s ňou, perieme, používame ju na vykurovanie a predsa si málo všímame dôsledky jej používania. Až dovtedy, kým nám nezačne vodný kameň robiť v domácnosti „šarapatu“. Často krát prídeme na to a hlavne až po vyhodených peniazoch na kúpu nových, že príčinou výmeny napríklad vodovodnej batérie, splachovača WC dokonca aj plynového kotla je spôsobené tvrdou vodou.

Tvrdá voda môže byť odstránená.

Na šťastie, existuje spoľahlivý a dostupný spôsob, ako navždy odstrániť vodný kameň. Stačí, keď si v dome dáte nainštalovať zmäkčovač vody Aquahome a tvrdá voda sa hneď zmení na mäkkú vodu, len čo prejde cez špeciálnu vrstvu, ktorá sa nachádza vnútri zariadenia. Po úprave určitého množstva vody túto vrstvu automaticky očistí a zregeneruje soľný roztok. Zmäkčovač vody Aquahome vyrába jeden z najlepších výrobcov na svete v oblasti systémov na úpravu vody, ktorý už viac ako 80rokov udáva trend v tejto oblasti. Zmäkčovač vody má unikátne, patentované riešenie, ktoré upravuje vodu komfortným spôsobom a šetrne voči životnému prostrediu.

Kedy je vhodné používať zariadenie na zmäkčovanie vody v dome?

Keď bývame v oblasti, kde je tvrdá voda, obsahujúca veľké množstvo rozpustných solí(hlavne soli vápnika a horčíka), ktoré ničia domáce spotrebiče a ovplyvňujú veľa vecí v našom dome od usadenín v kúpeľni až po straty na energii vo vykurovacích zariadeniach.

Ako sa stáva voda tvrdou?

Voda je univerzálnym rozpúšťadlom. Pri styku s pôdou a skalami sa v nej rozpúšťajú minerály ( hlavne vápnik a horčík), ktoré počas zohrievania vody spôsobujú vznik vodného kameňa.

Sú zmäkčovače vody Aquahome drahé a aké špeciálne alebo stavebné úpravy sa vyžadujú pri inštalácii?

Stoja si toľko, ako práčka dobrej kvality, ale na rozdiel od iných domácich spotrebičov. Náklady na zmäkčovač vody sa môžu vrátiť po pár rokoch. Vďaka Aquahome zvýšime účinnosť nášho vykurovacieho systému, ušetríme peniaze  na opravu domácich spotrebičov a výmene vodovodných batérii po relatívne krátkom čase a tým predĺžime ich živostnosť. Okrem toho znížime náklady na pracie a čistiace prostriedky spojené s údržbou a ušetríme hlavne aj vlastný drahocenný čas, ktorý vieme určite lepšie využiť.

Inštalácia tohoto zariadenia je relatívne ľahká. Je potrebné mať prístup k hlavnému prívodu vody, v blízkosti ktorého je elektrická prípojka, odtok odpadovej vody a ak máte k dispozícii trochu voľného miesta, môžeme začať s inštaláciou. Aquahome nevyžaduje veľa miesta, nakoľko ide o kompaktné zariadenie, čo znamená, že je pod krytom aj nádrž na tabletovanú soľ, ktorá sa používa na regeneráciu filtračnej vrstvy. Na trhu sú v troch rozmeroch v závislosti od výkonu.

Pre byt sú tieto modely v týchto rozmeroch : Aquahome 11-N 650 x 300 x 480 mm ( výška x šírka x hĺbka ), Aquahome 17-N  822 x 302 x 480 mm

Pre byt rodinný dom a väčšie domácnosti sú tieto modely v týchto rozmeroch : Aquahome 21-N 1086 x 438 x 524 mm , Aquahome 30-N 1086 x 438 x 524 mm

 

Je používanie tohto zariadenia komplikované a kedy sa prejaví rozdiel v kvalite vody?

Obsluha zmäkčovačov je jednoduchá. Pracujú automaticky a pri tom nie je potrebná obsluha užívateľa, s výnimkou pravidelného dopĺňania tabletovej soli(obyčajne raz za niekoľko mesiacov). Rozdiel v kvalite vody po nasadení do prevádzky sa prejaví hneď. Pokožka, vlasy budú mäkšie a jemnejšie už po prvom umytí. Bielizeň bude už po prvom praní jasnejšia a čistejšia.

Dôležité je spomenúť, že zmäkčená voda sa môže piť. Len osoby, ktoré majú slanú diétu, jedia bez soli by mali byť opatrné. Čo to znamená, pri zmäkčovaní 1 nemeckého stupňa tvrdosti vody pridávame na 1 liter vody asi 8,2mg sodíka. Osoby, ktoré majú diétu bez používania soli by túto skutočnosť mali zohľadniť pri výpočte dennej spotreby soli. Pri vypití 3 zmäkčenej vody denn vypijeme 344,4 mg sodíka, čo zodpovedá 0,87 g kuchynskej soli. Je to množstvo, ktoré obsahuje jeden krajec bieleho chleba. Tvrdosť vody vieme zmerať pomocou testeru – identifikačné papierika. Krátkym ponorením zistíme aktuálnu hodnotu – farebnú škálu, ktorú porovnáme s odporúčanými hodnotami.

Výhody v skratke.
  • domáce spotrebiče, ktoré sú v styku s vodou ako napríklad práčka, umývačka, čajník majú dlhšiu životnosť a náklady na ich používanie sú menšie
  • vaňa, sprchovací kút, sanitárne armatúry nie sú pokryté vodným kameňom
  • náklady na pracie, čistiace a umývacie prostriedky sa znížia, chránime životné prostredie, používame ich menšie množstvo
  • účty na energiu sa znížia
  • vaša pokožka je zdravšia a hladšia. Osoby, ktoré trpia zápalmi na pokožke pociťujú výrazné zlepšenie pokožky pri používaní mäkkej vody
  • vlasy sú čistejšie, viac sa lesknú a pri dotyku sú hebké
  • látky sú trvácnejšie a majú výraznejšie farby
  • používaním zmäkčovača vody sa nám vracajú prvotné náklady, zhodnocuje sa investícia a zároveň z nej máme citeľný osoh

 

Skoro na celom Slovensku sú problémy s tvrdou vodou. Moderné, plne automatizované stanice na úpravu vody Aquahome Vám pomôžu vyrovnať sa s nepríjemnými usadeninami v celom dome.

 

Ak máte záujem o zmäkčovač vody od nemeckého výrobcu Viessmann jednoducho nás kontaktujte a my Vám ho zabezpečíme. Váš tím MDMgroup.

 

kontakt – Klimatizacia.info