Doprajte si si u vás doma krásnu terasu zo sibírskeho smrekovca. Už ste zažili pocit, keď po dlhej zime prichádzajú prvé príjemné slnečné lúče, vonku stále chladno. Ale na drevenej terase nie. Doprajte si aj vy ten pocit ľahnúť si na takto slnkom ohrievané terasové dosky. Určite doporučujem. Vtedy si určite poviete, ako ste sa dobre rozhodli .

Terasové dosky zo sibírskeho smrekovca sa zaraďujú svojou vysokou hustotou medzi dreviny, ktoré su vhodné práve pre takéto riešenia. Svojimi vlastnosťami sa zaraďuje medzi stredne trvanlivé až trvanlivé dreviny. Ide o stupeň trvanlivosti ako u exotických drevin ako Sapelli , Bankirai, Garapa.   Ide o veľmi obľúbený materiál pre architektov. Je vynikajúci aj pre samotné spracovanie, obrábanie. Obsahuje také látky, ktoré pozitívne vplývajú na prirodzenú trvanlivosť a zvyšujú odolnosť voči pliesňam, škodcom a drevokazným hubám.

Najväčšími zásobami sibírskeho smrekovca disponuje Rusko odkiaľ sa aj najviac dováža na Slovensko, kde sa ďalej spracováva. Najčastejšie sa používa na spomínané terasy vhodné ako praktický doplnok k rodinným domom, prípadne ku reštauráciam, ktoré takto dokážu obslúžiť svojich zákaznikov aj v exteriéri a vytvoriť im príjemne prostredie pri kávičke, alebo dobrom obede.

Takéto drevené terasy veľmi vyniknú v kombinácii s trávnatou plochou. Samotné terasové dosky sa vyrábajú vo viacerých dĺžkach a šírkach. Vieme ich dodať v dvoch povrchových dezénoch. A to s hladkým povrchom, alebo s jemným drážkovaním. Je už iba na vás na čo máte chuť, alebo čo sa vám viacej páči.

Samotná terasa zo sibírskeho smrekovca vinikne ešte viacej pri vhodnom výbere nábytku do exteriéru.

Ak uvažujete na takouto drevenou terasou, je ideálne sa vopred poradiť s nami, prípadne s vašim architektom o možnostiach. Radi sa prídeme pozrieť priamo ku vám. Na samotnej osobnej obhliadke sa najlepšie odkomunikujú detaily a zosúladi váš návrh s reálnymi možnosťami. Na mieste stretnutia navrhneme ideálne riešenie. Zameriame si samotnú terasu a v prípade potreby vieme predložiť s cenovou ponukou aj vizualizáciu, ktorá určite pomôže k vašemu finálnemu rozhodnutiu.

Pri realizácii takejto terasy je doležité zvážiť si vopred, pre asi akú dobu nám má terasa slúžiť. To nám zabezpečí správny výber materiálu pre základ terasy. Ako základ sa štandartne používajú podkladové profily z dreva minimálne v rovnakej kvalite, ako terasové dosky. Samotnú životnosť vieme ešte ovplyvniť odbornou montážou a zabezpečením odvetrávania celej terasy, čím sa zabezpečí odvod vlhkosti, ktorá sa vytvára vplyvom nepriaznivého počasia v jej priestoroch počas celej životnosti. Existuje ešte jedno riešenie, ktoré vám zabezpečí životnosť bez obmedzenia. Je to trochu vyššia investícia do metariálu a síce do hliníku. Ako samotný základ pre terasu vieme dodať aj hliníkové profily. Hliníkové profily svojou variabilitou v rozmeroch nás vôbec neobmedzujú v požadovaných riešeniach práve naopak. A nemusíte sa už nikdy zaoberať myšlienkou, čo bude po desiatich rokov. Vyššia investícia vám súčastne zaručuje ďalšie náklady vo výške 0 eúr.

Súčasťou samotnej realizácie je aj ochrana povrchu sibírskeho smrekovca. V plyvom počasia samotné drevo ak nie je ošetrované mení svoju farbu a štruktúru. Po určitom čase sa farebný odtien neošetreného dreva zmení na šedý a v dôsledku zmeny vlhkosti sa na povrchu môžu vytvárať trhliny. Použitím ochranných olejov dokážeme tomuto zabrániť . Aplikáciou takýchto olejov poskytujeme terasovej doske zo sibírskeho smrekovca aj iným materiálom z exotického dreva ochranu pred UV žiarením. Zároveň sa redukuje prijímanie vlhkosti, čím sa pozitívne ovplyvňuje znižovanie vzniku trhlín v dreve.

Ak nemáte čas, prípadne chuť sa zaoberať ošetrovaním vašej obľúbenej terasy, tak to vôbec nie je problém. Nenechajte sa tým vôbec odradiť a splnte si aj napriek tomu svoj sen. Naša firma okrem realizacie vám takúto službu rada poskytne.

kontakt – Klimatizacia.info